kovas

Aktualūs daugiabučių renovacijos klausimai – parodoje „Namų pasaulis 2011“

Dzūkų g. 11, AlytusKovo 24 d. prasidedančioje parodoje „Namų pasaulis 2011“ turėtų apsilankyti didelėmis sąskaitomis už šildymą besiskundžiantys kauniečiai ir miesto svečiai. Čia bus galima daugiau sužinoti apie daugiabučių namų renovaciją bei jos finansavimo galimybes.

„Gyventojai vis dar turi daug stereotipinių nuostatų apie būsto renovaciją. Ekonominio sunkmečio laiku žmonės nenori papildomos finansinės naštos. Tačiau būsto atnaujinimas nereikalauja naujų išlaidų, mokesčiams išleidžiami pinigai tik perskirstomi. Jei anksčiau žmogus mokėjo milžiniškus pinigus šilumos tinklams, tai dabar jiems mokės tiktai pusę tos sumos. Likusią pusę, o dažniausiai ir mažiau nei pusę, per banką mokės Europos sąjungai, kuri išskirtinėmis sąlygomis finansuoja daugiabučių renovacijos programą“, – pasakojo Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) direktorius Arūnas Aliulis.

Būsto renovacija ne tik padeda taupyti šilumą, bet ir didina būsto vertę. Išanalizavę turimus duomenis, BUPA specialistai tikina, kad Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa butų vertę padidina 20-30 proc. Tačiau daugeliui daugiabučių gyventojų ne mažesne vertybe tampa ir tarp kaimynų įsivyravusi taika.

„Šiuo metu beveik visų senesnės statybos namų šilumos pasiskirstymas yra išsibalansavęs. Tame pačiam name yra butų, kur žiemą temperatūra vos siekia 14 laipsnių ir butų, kuriuose viršija 24º C. Vieniems gyventojams yra per šilta, kiti – šąla. Reguliuojant šilumą tarp kaimynų įsiplieskia ginčai“, – ne kartą girdėtus žmonių skundus prisiminė A. Aliulis.

Apšiltinus daugiabutį, šilumos skirtumai kampiniuose ir viduriniuose butuose išnyksta, visų butų šildymo poreikiai suvienodėja, tampa daug lengviau subalansuoti šildymo sistemą. Dingsta ir nesutarimai tarp kaimynų.

Kaune vyksiančios parodos metu su daugiabučių namų modernizavimo programa, įgyvendinimo galimybėmis bei būsto renovacijos naujovėmis gyventojai galės susipažinti Būsto renovacijos programos pristatymui skirtoje palapinėje.

Kovo 24 d. 11.00-12.00 val. daugiabučių gyventojai kviečiami dalyvauti forume „Daugiabučių namų renovavimas – neišvengiamas ir savalaikis“. Pranešimus aktualiausiomis daugiabučių namų modernizavimo temomis skaitys BUPA direktorius A. Aliulis ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto Statybinės šiluminės fizikos laboratorijos vedėjas Raimondas Bliūdžius. Parodos lankytojai galės užduoti rūpimus klausimus, pasisakyti diskusijoje.

Paroda „Namų pasaulis 2011“ vyks kovo 24 – 27 dienomis, Aušros g. 42D (LKKA lengvosios atletikos manieže) Kaune.

Parodos darbo laikas:

kovo 24 - 26 d., 10.00-18.00 val.

kovo 27 d. 10.00-16.00 val.

Atgal